Language:

Nasza oferta obejmuje:

Pompano Beach & Cobra Head

  • Nam elementum
    Nam elementum

 

 Mamy zaszczyt poinformować, że  Evolucia zakończyła pierwszy etap instalacji opraw „Cobra Head” w pięknym mieście Pompano Beach, położonym wzdłuż wybrzeża Atlantyku na Florydzie. Instalację przeprowadzono na dwóch głównych ulicach: Atlantic Avenue i Copans Road oraz na autostradzie federalnej US 1.  Dzięki tej decyzji miasto Pompano Beach  ( 100 tys. mieszkańców), zaoszczędzi ok. 60% energii, zwiększając jednocześnie widoczność i bezpieczeństwo na drogach. 460W lampy metalohalogenkowe zastąpiły 200W lampy Cobra Head. Wybór opraw marki Evolucia pozwolił ponadto na wyeliminowanie zanieczyszczenia światłem. Stało się tak za sprawą, opatentowanego przez naszą firmę, optycznego systemu rozsyłu światła  Aimed Optics™, który kieruje strumień światła bezpośrednio na zaprojektowany obszar.

 

        Widać jasno przewagę produktów Evolucia nad konkurencją, wynikającą również z tego, że jest to jedyne tego typu urządzenie, które spełniło amerykańskie normy oświetlenia dróg przy montażu na wysokości 18,28 m, gdzie odległości między słupami wynosi ponad 90 m.

 

         Firma Simens Inc, zarządzająca energią w mieście Pompano Beach, zaleciła wybór opraw LED firmy Evolucia po tym jak przeprowadziła szczegółową analizę istniejących na rynku produktów oświetleniowych. Produkty Evolucia były testowane i porównywane z wiodącymi produktami w branży i okazały się bezkonkurencyjne. Wszystkie pozostałe produkty, testowane na wysokości pow. 18 m w odstępach ponad 90m, wykazywały „efekt zebry” czyli przeplatania nieoświetlonych i oświetlonych fragmentów drogi.

 

         Zarówno optyka jak i zwiększenie mocy oświetlenia o 20% przy jednoczesnej redukcji zużycia energii są powodem, dla którego oprawy firmy Evolucia zostały wybrane także przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych jako najlepsze oświetlenie uliczne.

 

         W czasie 10-letniego okresu gwarancji, której firma Evolucia udziela na swoje produkty, miasto Pompano Beach będzie oszczędzać nie tylko na kosztach zużytej energii. Dotychczas używane lampy metalohalogenkowe należało wymieniać co 3 lata, co wiązało się dodatkowo z kosztem nowej lampy, kosztem wynajmu uprawnionych techników, kosztem wynajmu profesjonalnego sprzętu oraz z kosztami zamknięcia pasa drogowego, itp.